Daha Önce Sinan Oğan’a Mektup Yazan Oyuncu Hayal Köseoğlu’ndan Seçim Sonrası İsyan Paylaşımı

Ünlü oyuncu Hayal Köseoğlu seçim sonrası kendisine gelen mesajlara dayanamadı. Daha öncesinde adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkça belli eden Köseoğlu, seçimin ilk turundan sonra Sinan Oğan’a yazdığı açık mektupla gündem olmuştu. Kendisine ikinci turdan sonra ‘çatla, patla, kudur’ yazanlara içindekileri ağlayarak döktü.

Seçim sürecinde yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken ünlü isimlerden bir tanesi de oyuncu Hayal Köseoğlu olmuştu.

Birbirinden fenomen dizilerde rol alan Köseoğlu, son olarak Mahkum ile karşımıza çıkmıştı. Kendisini Aşk-ı Memnu, Mucize Doktor, İstanbullu gelin gibi dizilerden hatırlasak da, son dönemde sosyal medyayı aktif kullanmasıyla ön plana çıkıyor.

Instagram’da 964 bin takipçisi olan Hayal Köseoğlu’nun hesabını ne denli aktif kullandığını biliyoruz.

Sosyal medyada siyasi görüşlerini, karşı çıktığı konuları ve tepki göreceğini bilse bile düşüncelerini paylaşmaktan çekinmeyen isimlerden biri kendisi. Daha öncesinde Amedsporlu futbolcuların yaşadıklarına ilişkin yaptığı paylaşımlar da bunu göstermişti.

Köseoğlu aynı şekilde siyasi görüşünü de paylaşmaya devam ediyor. Özellikle 2023 Genel Seçimleri sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu’na olan desteğini yaptığı makyajlarla dahi vurguluyordu.

Sosyal medyada trend olan seçim makyajı akımına kendisi de katıldı ve eyeliner ile göz kapağının üstüne ‘İlk turda bitirelim’ yazdı. Yaptığı paylaşımın altına da ‘manifest’ açıklamasını yazdı. Bildiğiniz gibi seçim ikinci tura kaldı ve Köseoğlu paylaşımlarını sürdürmeye devam etti.

İlk turda yer alan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a desteklediği ittifakı açıklamasından hemen önce açık bir şekilde mektup yazmış ve “Bizi yalnız bırakmayın” demişti.

‘Hepimizin temsiliyeti için demokrasi çok önemli. Ve maalesef seneler içinde laiklik başta olmak üzere tüm Atatürk ilkeleri erozyona uğradığı gibi şu anda demokrasiyi bile tehdit edebilecek bir değişimle karşı karşıyayız. Ben şimdi size neden bu mektubu yazdığıma gelmek istiyorum. Bir kadın olarak sizden ricam, ne olur kırmızı çizginin bu sefer biz kadınlar olalım. Meclise giren milletvekillerinin karma eğitime, 6284 numaraları kanuna, kadınların çalışma hakkına göz dikmelerine ve daha nicelerine karşı tek başımıza göğüs germekten çok yorulmuş durumdayız.’

Köseoğlu 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde sandık müşahiti olarak görev aldı.

Yine kendi desteklediği adayı belirtmeyi de ihmal etmedi.

Sosyal medyada görev başındaki fotoğraflarını paylaşan ünlü oyuncu, seçim süreci boyunca takipçilerini oy vermeleri için uyardı.

Kendisi ikamet ettiği Üsküdar’da sandık başında tüm gün bekledi. YSK’nın yayın yasağı kalktıktan ve akşam saatlerinde seçim sonuçları açıklanmaya başladıktan sonra kendisine gelen mesajlara isyan etmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı seçimin ardından Köseoğlu, kendisine “Çatla, patla, kudur” yazanlara dayanamayıp isyan etti.

‘Bana çatla patla yazanlar, kudurun, kaybettiniz yazanlar. Size iki çift lafım var. Bizim çoğumuzun tuzunun ne kadar kuru olduğunu bilmiyorsunuz. Mesela benim hayatımda hiç geçim sıkıntısı çekmediğimi, iki tane yabancı dilim olduğu için yurt dışında her türlü tutunabileceğimi, dünyanın her yerinde para kazanabilecek bir sürü meziyetim olduğunu, hatta ailem sağ olsun belki hayatımda tek gün çalışmadan bile yaşayabileceğimi… Sizin CEHAPE dediğiniz çoğu insanın tuzu o kadar kuru ki. Ona rağmen akın akın oy vermeye gitti herkes işini gücünü bırakıp. Müşahit oldu. Türkiye’de insanların yüzü gülsün diye, refah seviyesi, kültür seviyesi, eğitim seviyesi artsın diye. Halkı saçma sapan ideolojilerle kandırıp sömüremesinler diye. Kadınlar, kızlar güpegündüz, kapalı halleriyle bile tacizden tecavüzden korkmasınlar diye. İfade özgürlüğü olsun diye. Halka insan gibi davranılsın, saygı duyulsun, koyun muamelesi yapılıp cukkalar indirilmesin diye.’

Sözlerine diğer bir yazısında devam eden Köseoğlu, “Biz iyiyiz, iyi oluruz. Gerçekten. Öyle çatlayıp paylamayız.” dedi.

‘Ben bugün ilk defa yandaşları anladım biliyor musunuz? Bu kadar mutlu olmak istemeyen, bu kadar refaha kavuşmak istemeyen, bu kadar değişmekten, gelişmekten uzak bir insan topluluğuyla neden uğraşsınlar ki? Belli ki alan memnun, satan memnun. İki laf ediyorlar, sürüye çobanlık eder gibi saygısızca üstelik… Sonra gelsin paralar, yalılar, yatlar, katlar… Size dikte ettikleri hayatın da tam tersini yaşamaya yurt dışlarına, tatillere, oralara buralara gidiyorlar. Kemer sıkmakmış… Simit yemekmiş… Siz inanıyor musunuz buna? Bir bakın bakalım size tutum önerisi yapanlar öyle mi yaşıyorlar. Rolexler, havyarlar, şampanyalar, evler, arabalar… Aynen, kemer sıkmaya devam edin ama siz nefes alamayana kadar. Bilin ki BİZ istedik hep beraber mutlu olmayı. BİZ istedik siz-biz olmamayı. BİZ istedik elele kolkola huzurla yaşamayı. Emin olun birinizin canının bile kıymeti yok hiçbiri için. Sadece para ve sömürülebilir iş gücüsünüz. Bugün maalesef insanlığımda bir kırılma oldu ve anladım ben bunu. Artık benim için de yok kimsenin canının, huzurunun, mutluluğunun kıymeti. Artık varsa yoksa kendimi ve çevremi düşüneceğim. Kılımı kıpırdatmam kimse iyi olsun diye. Biz iyiyiz, iyi oluruz. Gerçekten. Öyle çatlayıp patlamayız. Ama bakalım güzel ülkemizde neler olacak? Ne istediyseniz oldu. Şimdi buyrun sonuçlarını tepe tepe kullanın. İzleyelim.’

Ardından gözyaşları içinde “Tebrik ederim herkesi. Hayırlı uğurlu olsun. Çatladık, patladık.” yazdığı bir fotoğrafını paylaştı.

‘Alın buyrun belki hayatında kimseye zararı olmamış bir genç kadının ülkesi için döktüğü gözyaşları sizi mutlu eder. :)’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir