Trabzonspor’dan “Samet Akaydin” açıklaması: İnsanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz, TFF gereğini yapmalı

Trabzonspor Kulübü, Fenerbahçe ile yaptıkları karşılaşmada Mahmoud Trezeguet‘nin gol sevincinde Samet Akaydin‘in üzerine doğru “tükürmesi”ne yönelik davranışın kabul edilemez olduğunu belirtti. Bordo-mavili kulüp Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrıda bulunarak, “ivedilikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde: 

Fenerbahçe ile 18 Mayıs 2023 tarihinde oynadığımız karşılaşmada futbolcumuz Mahmoud Trezeguet’ye yapılan insanlık dışı hareketi şiddetle kınıyoruz.

Trezeguet’nin gol sevinci sonrasında secdeye giderken Fenerbahçeli futbolcu Samet Akaydın’ın ‘dönerek’ oyuncumuzun üzerine doğru tükürmesi rezilliktir ve iğrençliktir!

Samet Akaydın’a tüm futbol paydaşlarının tepki koymasını, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da ivedilikle gereğinin yapılmasını bekliyoruz.

Sporun, dostluk, sevgi ve saygı temelinde yeniden inşa edilmesi için tüm spor camiasını bir araya gelmeye, bu tür saldırganlık ve insanlık dışı hareketleri reddetmeye ve futbolun gerçek değerlerini korumaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Ne olmuştu?

Fenerbahçe’nin stoperi Samet Akaydin’in Trabzonsporlu Trezeguet’nin gol sevinci için secdeye gittiği sırada yanından geçerken yere tükürmesine yönelik görüntüler sosyal medyada yer almıştı.

Sosyal medyada futbolcuya tükürdüğü iddiaları sonrası açıklama yapan futbolcu, “Sosyal medyada tamamen sporcu alışkanlığının bir parçası olan hareketimin görüntü açısı üzerinden manipüle edilerek ortaya ahlaksız iddialar atılmasını kınıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir