İBB çalışanı görevi başında 180 promil alkollü çıktı! Kaza yapıp vatandaşlara saldırdı!

  • Haber7

İstanbul Arnavutköy’de dün akşam saatlerinde İBB’ye ait yol bakım aracı bir araca çarptıktan sonra hızlı bir şekilde kaçmaya çalıştı. Çarptığı araç sürücüsünden kaçan İBB şoförü bir gecekonduya çarparak durabildi. Kendisine tepki gösteren vatandaşlara da saldırmaya çalışan alkollü şoför gözaltına alındı.

“BİR TANE BİRA İÇTİM”

Gecekonduya çarpan yol bakım ve onarım aracının şoförüne mahalle sakinleri tepki gösterdi. Araçtan inerek vatandaşlara küfürler savunan sarhoş sürücü ‘bir tane bira içtim sadece’ diyerek kendini savundu.

POLİS DE DURDURAMADI

Olay sonrasında kaza yerine gelen çekicinin, aracını çekemeyeceğini iddia ederek, alkollü bir şekilde arabaya binip kendisi aracı çekmek isteyen İBB çalışanına Polisler müdahale etti. Alkollü İBB çalışanı, Polis memurlarının yanında vatandaşlara küfürler edip saldırmaya devam etti. Alkollü sürücü emniyete götürülerek gözaltına alındı.

BU İLK DEĞİLDİ

Geçtiğimiz sene İBB’ye ait kar küreme aracı D100 karayolunda tuzlama yaptığı esnada devrilmişti. Hastaneye kaldırılan İBB çalışanı Serenat Küçük, yapılan tetkikler sonucunda 190 promil alkollü olduğu anlaşılmıştı. İBB çalışanı Serenat Küçük hakkında trafikten men ve ehliyetine el konulma cezası verilmişti.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir